Näitus “Pussy Envy” Hobusepea galeriis

14.02.2015

Pussy Envy on grupinäitus tosina queer/feministliku kunstnikuga Eestist, Soomest, Rootsist, Portugalist ja Suurbritanniast, mida kureerivad Anna-Stina Treumund ja Stacey Koosel. Näitus avatakse 18. veebruaril kell 18:00 Hobusepea galeriis.4. märtsil kell 17:00 toimub Hobusepea Galeriis Ladyfest 2015 raames vestlusring  Sadie Lee (UK) ja Annika von Hausswolffiga (SE).

Näituse Pussy Envy kontseptsioon on inspiratsiooni saanud feministliku ja queer kunstipioneeri Sadie Lee esimesest soolonäitusest ‘Venus Envy’, mis toimus aastal 1994 Manchesteri Linnagaleriis, olles osa ‘It’s Queer Up North’ festivalist. Pealkiri ‘Venus Envy’ on austusavaldus Karen Horney feministlikule psühholoogia terminile ‘womb envy’ (üsa kadedus eesti keeles). Karen Horney (1885–1952) oli neo-freudiaanlik psühholoog, kes väitis, et üsa kadedus (meeste poolt põetav võimas psühholoogiline ebakindlus) oli rohkem levinud kui ‘peenise kadedus’ naiste seas.

Osalevad kunstnikud: Annika von Hausswolff, Mare Tralla, Sadie Lee, Carla Castiajo, Valpuri Kalma, Eva Mustonen, Liina Pääsuke, Mari-Leen Kiipli, Katarina ja Lylian Meister ning Kristin Reiman.

Facebookist leiad näituse kohta infot siit.