Ladyfest 2014

18.01.2015

lf_poster_2014

Töötoad:

Koomiksi õpituba “Naiste lood” Oma Keskuses

Koomiksikunstnik Ingrīda Pičukāne (Läti)

Koomiksi õpituba on pühendatud autobiograafilistele naiste lugudele. Peamine eesmärk on luua ruum, kus naised saaksid rääkida oma lugusid ja näidata loodut laiemale publikule. Lugude jagamise kaudu jagavad naised ka võimalusi, võimalikke lahendusi jne.

Vegan saiamäärde õpituba Solarise keskuses. Küpsikoda (Eesti)

Zine-ajakirja Õpituba Oma Keskuses. Laura ja Sabīne, Skapis (Läti)

Laura ja Sabine tutvustavad Läti feministlike ja queer zine’de ning publikatsioonide ajalugu. Töötuba jagab näpunäiteid, kuidas zine’sid saab kasutada organisatsiooni ja sõnumite tutvustamiseks. Töötoas luuakse festivali temaatikaid arutled zine-põhimõttel tehtud (isetehtud) ajakiri.

Vegan küpsiste õpituba “Kaunid vulvad” Oma Keskuses. Küpsikoda (Eesti)

Küpsikoja küpsisemeistrid kutsuvad kiikama vulvade mitmekesisesse maailma. Üheskoos unustame klantsajakirjade fototöötlused ning voolime valmis nii elutruud vulvad, kui keegi oskab ja soovib. Tainas on gluteenivaba ja vegan ning sellele tooni andmiseks kasutame taimemahlu. Meisterdame magusaid ja soolaseid küpsiseid, huvilised saavad meisterdada ka vagiina-ripatseid kõrvarõngaste ja kaelaehete tarbeks.

LadyFesti filmiprogramm kinos Artis

Luuleümarlaud raamatukogus Kapsad. Katrina Helstein.

Luuleümarlaud keskendub nii olemasolevale luulele kui ka alles loodavale loomingule. Deformeerime maskuliinset luulet feministlikust aspektist ja cut-up tehnikast lähtudes.

Improteatrer Impeerium etendus “Naiste eri!” Klubis Protest

LadyFest Tallinn lõpupidu Klubis Protest

Ninni Forever Band (Soome)

Punane (Eesti)

Sänni Noormets (Eesti)

Kray (Eesti)

LadyLuck (Eesti)

 

TARTU ERI

Käsi, mis hoiab ja lööb”- Eesti Naisüliõpilaste Seltsi aruteluõhtu perevägivalla ennetamisest Eesti Kirjanike Liidu majas. Aruteluõhtul esinevad kirjanik Sass Henno, Lõuna Ringkonnaprokuratuuri prokuröri abi Margit Pärn ja Tartu Ülikooli sotsioloog Kadri Soo. Üritust modereerib filmirežissöör Ilmar Raag.

Feministliku verbaalse ja mentaalse enesekaitse õpituba Eesti Naisüliõpilaste Seltsis. Heleri Luuga Vagina Pride’i grupist

Vegan õhtusöök Anna Haava 7a hõivatud majas . Õhtusöögi eesmärgiks on ühendada taimetoitlusest huvitatud inimesi ning pakkuda võimalust leida mõttekaaslasi.

PROGRAMM:

2015. aasta Tallinna Ladyfest on järjekorras juba viies! Festival toimub vahemikus 3.–7. märts 2015, vahetult enne naistepäeva.